Marka
ASUS
Apple
Samsung
LENOVO
HP
Huawei
Casper
Xiaomi
MSI
ACER
Everest
Alcatel
logitech
Reeder
Dell
Tp-Link
Gamepower
Artikel
Monster
Sandisk
SteelSeries
Concord
JBL
ViewSonic
Toshiba
Kingston
Canon
Mikado
Cooler Master
Wacom
Zore
Hediyehanem
S-Link
Epson
Xerox
Platoon
Brother
Ricoh
Seagate
Sony
WD
Trust
Inca
Mcstorey
CaseStreet
Frisby
Türksit
Yurdakul Mobilya
A4 Tech
Philips
Retro
Snopy
Schneider
Pioneer
Microsoft
Addison
Baseus
Belkin
Intel
Adata
Delta
Grundig
GoldMaster
Panasonic
Xigmatek
FSP
LG
Kenwood
XFLY Oyuncu Koltukları
Asia
Hiper
Sharp
Techmaster
Jameson
Zalman
Eset
Duru
Lexon
FLAXES
Kef
Akasa
Ttec
Kaspersky
BENQ
Benks
VİKO
Universal
Bose
Classone
Eiroo
Sunix
Remaks
Tucano
Piranha
Case Logic
Hama
Alpine
HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN
Targus
Thule
Reiss
Can-Hifi
Lopard
Cadence Boya
Adore
Desa
Motorola
Celly
LogiLink
Harman Kardon
Cyber
Thrustmaster
Fc Plus
Joyroom
Audioengine
Kodak
Marshall
Artemis Yayınları
Planet
Mof Basics
3M
Quantum
Kawai
Microsonic
TREND
Jabra
Genesis
Icon
Zhuse
Usams
Knock Knock
Micro
Infinity
NoTech
Gigi
VESTEL
Cellular Line
Dexim
Energizer
Yamaha
XDrive
Mustang
Martı Yayınları
TURBO
Buffer
Sunny
Zoom
Sennheiser
Snowman
Aukey
Anker
Xolo
toodecor
Marley
Penguen
Enjoy
Plm
Totu Design
Miniso
HITACHI
Siemens
Carub
General Mobile
Vivanco
Emie
Printpen
ZTE
New Life
Bufalo
Jopus
Google
Alfa Yayınları
Doğan Kitap
CP
Biggdesign
ModaCar
Linetech
Transformacion
Mega Bloks
Creative
LEDON
Htc
Umur
Vision
Accessories
Bingo
Herschel
KaktüsKedi
Driven
DIAMOND HAIR
DJI
Akg
DBK
Hello Kitty
Arçelik
King
Beats
Tchibo
Pratik Şeyler
HPC
Olimpos Yayınları
Yediveren Yayınları
Altın Kitaplar
Can Yayınları
PR
SR
DOĞRULAR
PREMIER
BANG & OLUFSEN
Bowers&Wilkins
Ardell
Batman
8x4
Space
MasterCare
Recaro
2go
3ER
Frisbee
Playgro
Boyut Yayın Grubu
Modelüks
Roxy
Denon
IRIS
Focal
Panther
Turkcell
transformers
Polaroid
Multipower
EuroStar
Dymo
Twsbi
Leitz
Cortrea
Spigen
Seg
YOYOSO
Dreamcar
Milestone
Pineng
Lotus
Melefoni
Automix
FiSKARS
Kontorland
Bulldozer
Network
Hugo Boss
BHPC & Best Club
Samsonite
Fakir
Omron
Bosch
"

Bilgisayar Tablet

" araması için 279168 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Bilgisayar Tablet

Kullanıcıların hem özel yaşamlarında hem de iş yaşantılarında kullandıkları bilgisayar, birçok bileşenin bir araya gelmesiyle oluşuyor. Temel dahili donanım bileşenlerinin yanı sıra bilgisayar çevre birimleri de kullanım sürecinin bir parçası haline geliyor. Bilgisayar üreticilerinin, kullanıcıların gereksinimleri doğrultusunda ürettikleri modeller yapısal ve işlevsel açıdan farklılıklar gösterse de, sundukları kullanım deneyimi büyük oranda benzerlik gösteriyor. Bu noktada bilgisayarları; masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar şeklinde sınıflandırmak mümkün oluyor.

Masaüstü Bilgisayarların Modası Geçmiyor

Teknoloji ve oyun meraklıları, üreticilerin sundukları hazır masaüstü bilgisayar modellerini edinebilecekleri gibi, kendi bilgisayarlarını kendileri de hazırlayabiliyor. Birbirleriyle uyumlu bilgisayar donanımları edinerek toplanabilen bilgisayarlar, parça bazında özelleştirme imkanı nedeniyle de tercih edilebiliyor. Kasa, güç kaynağı, anakart, işlemci, ekran kartı, sabit disk, SSD gibi bilgisayar parçaları, temel donanım bileşenleri arasında yer alıyor. Monitör, mouse ve bilgisayar klavye ise çevre birimleri olarak değerlendiriliyor.

Hazır masaüstü bilgisayarlar ise üreticilerin belirledikleri konfigürasyonlar çerçevesinde kullanıcılarla buluşuyor. Yüksek performans beklentisi olanlar, profesyonel amaçlarla hazırlanan ürünlere yönelirken yeni nesil oyunları, akıcı şekilde oynamayı arzu edenler ise oyun bilgisayarı modellerini alışveriş listelerine ekliyor. Son yıllarda yaygınlaşan oyuncu bilgisayarı modelleri, sahip olduğu işlem gücüyle video düzenleme gibi alanlarda da kullanılabiliyor.

Taşınabilirliğin Cazibesine Kapılanların Tercihi: Laptop

Çalışmalarını, projelerini ya da eğlenceye yönelik içeriklerini dilediği her yerde sürdürmeyi hedefleyenler, laptop modellerinden vazgeçemiyor. Masaüstü bilgisayarlardan en büyük farkı boyutları olan dizüstü bilgisayarlar; ekran, klavye ve TouchPad bölümleri sayesinde ek bir çevre birimi olmaksızın da değerlendirilebiliyor. Gereksinim duyulduğu takdirde USB, HDMI ve benzeri modern bağlantı arayüzleri aracılığıyla çevre birimleri de sorunsuz şekilde laptop modellerine bağlanabiliyor. Performans konusunda ise seçilen ürüne bağlı olarak masaüstü bilgisayarlarla rahatlıkla yarışabilen dizüstü bilgisayarlar, özel soğutma çözümlerini beraberinde getiriyor. Soğutma konusunda daha farklı ihtiyaçları olan teknoloji tutkunları, laptop soğutucu edinebiliyor. Dizüstü bilgisayarın altına konumlandırılan ve birden fazla fanla desteklenen çözümler, aktif kullanım esnasında beklenenden fazla ısınan laptop’ları kolayca soğutabiliyor.

Tek Modelde Birden Fazla İşlev Bir Arada

Ekran ve donanım teknolojilerinin gelişmesiyle bilgisayar üreticileri, kullanıcılara çok işlevli çözümler sunuyor. Aynı anda hem laptop hem de tablet olarak kullanılabilen bilgisayarlar, sıklıkla yolculuk eden profesyonellerin amaçladıkları verimliliğe ulaşmalarına katkıda bulunuyor. Laptop formunda kullanılmadığında katlanarak tam anlamıyla bir tablete dönüştürülebilen ürünler, yeni nesil işletim sistemlerinin dokunmatik ekran desteğine kavuşmalarıyla mükemmel biçimde kullanılabiliyor. Kimi markaların geliştirdikleri tablet bilgisayarlar, çadır moduna getiriliyor ve multimedya takip süreçlerinin daha etkileyici olması sağlanıyor. Ekran genişliği, donanım performansı gibi unsurlar tablet fiyatları üzerinde etkili oluyor. En yeni donanımlarla güçlendirilen modellerin fiyatları, temel donanım özelliklerine sahip ürünlerden daha farklı noktalarda seyrediyor.

Verimliliğini Arttırmak İsteyenler İçin Pek Çok Aksesuar Bulunuyor

Edindiği bilgisayarın tüm özelliklerinden yararlanmak, sesli ve görüntülü görüşme imkanlarını bilgisayarında da sürdürmek isteyenler, bilgisayar aksesuarlarına yöneliyor. Web kamera ve mikrofonlu bilgisayar kulaklığı modelleri, teknoloji ve oyun meraklıları tarafından tercih edilen aksesuarların başında geliyor. Sesli iletişim, müzik dinleme, oyun yayıncılığı yapma gibi birçok alanda değerlendirilebilen kulaklıklar, görsel ve fonksiyonel açıdan büyük farklılık gösteriyor. Benzer şekilde web kamera çeşitleri de çözünürlük başta olmak üzere birçok değişkeni beraberinde getiriyor. Bu nedenle kullanıcıların, kulaklıkları ve web kameraları hangi doğrultuda değerlendireceklerini belirlemeleri ve doğru modeli almaları önem kazanıyor.

Siz de dijital dünyaya açılan kapılardan biri olan bilgisayarlardan kendinize uygun modeli almayı planlıyorsanız, elektronik kategorisi üzerinden ürünleri inceleyebilir, Trendyol’un bütçe dostu bilgisayar fiyatları ile dilediğiniz modeli hemen satın alabilirsiniz.