İlgili Kategoriler
Marka
DEDE
Learning Toys
Bubu
Bigpoint
Diytoy
Taba Grup
Clementoni
Sunman
4M
PİLSAN
Melissa & Doug
Nani Toys
Toys Go Green
Play Doh
AKADEMİLOJİ
Artikel
Fisher Price
Vardem
BEMİ
Kanz
HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRIN
Wooden Toys
Furkan Toys
Birlik Oyuncak
Bircan Oyuncak
Edukids
ThinkFun
Pal
DF Toys
DIY Toys
CA Games
Dede Oyuncak
Karsan Oyuncak
Dolu
Hasbro
ORCHARD
Green Board Games
Beleduc
Gigamic
Zet Zeka
Lanka Kade
Faber Castell
Anne
Blue Orange
Ks Games
Mega Bloks
RAVENSBURGER
Classic World
Viga
Silverlit
Sima
Blue Focus
Kırkpabuç Puzzle
Piatnik
Simba
BİRLİK TOYS
Baby&Toys
Can Toys
Playgro
Südor
Nova
Asmodee
Imaginarium
Fen Toys
OYUNCAK SOKAĞI
Hape
Lisciani
Anatolian Puzzle
Mindware
Samatli
Barbie
Kidea
Adel Oyuncak
Neva Toys
BONDİGO
Zuzu
Amigo
Modilayn
DİSNEY
Universal
Todizoo
Keskin Color
Adel
NECO TOYS
LEGO
Sylvanian Families
Crayola
Noris
Papakudi
Neva
Prego
Uçar Oyuncak
Galt
LR
Alpino
Infantino
WAWA
Erdem
Oioi
Eddy Magic
Mikado
Intex
Harika Kanatlar
EDUCA
Tanny
Pal Baby
HOT WHEELS
Star Oyun
transformers
Rory's Story Cubes
Foxmind
Zoch
Bruder
Ceo
Lol
Elf Cosmetics
Pepee
Jaguar
Timaş Yayınları
SNR
Little Learner
Hobby & Toys
Dekotrends
Playskool
Adalı Oyuncak
Doh Vinci
Uçar
artline
Cubic Fun
Milan
Brain Games
Nepman
Koza Sanat
Sedef
Top Model
Puzzle Vitrini
Miniso
99
KullanAt Market
Kukuli
Yakamoz
REVELL
Frozen
Fat Brain Toys
Cars
Bestway
Anka
Burley Games
Captain Macaque
Akademi Çocuk
Journey
Evrensel Oyuncak
Hatchimals
Atadan
Chicco
Bebe
Mutfak Trendleri
MINNIE MOUSE
Orhan
Martı Yayınları
Can Yayınları
Set
Prensesler
Gizzy Game
360Fly
Biba
Lamaze
Niloya
NET
Mercan
Happy Hop
Sarp Oyuncak
Diştem
Hobi24
Nesil Yayınları
Buffer
GIOCHI PREZIOSI
Hama
Pioneer
Katamino
Trefl
Maries
Folia
Busso
Partibulutu
Venüs
Elele
Siku
Country
Micro
Fungus Amungus
Strong
Mega Puzzles
Infinity
Esselte
Wabafun
Pj Masks
Kapla
My Fairy Garden
Bunchems
AFVENTE
Benim Setim
Binbirreyon
Helen's Home
Cicciobello
FREE
Benetton
Nr39
Cat
Crazy Baby
Hello Kitty
BEN10
Soobe
Baby Alive
King
Winx
My Little Pony
Renk
"

Eğitici ve Ahşap Oyuncaklar

" araması için 12934 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Eğitici ve ahşap oyuncaklar

Eğitici oyuncaklar, çocukların zekâ gelişimine ve yaratıcılığına katkı sağlıyor. Zihin çalıştırıcı oyuncak setleri, birleştir-oyna setleri ile birlikte sanat, kabiliyet ve yaratıcılığı artıran ahşap oyuncaklar ve bloklar sayesinde minikler hem motor reflekslerini hem de düşünme becerilerini geliştiriyor. Farklı yaş aralıklarına uygun olacak biçimde üretilen eğitici ve eğlenceli oyuncaklar, çocuklara hangi dönemde ne tür oyuncak alınması gerektiğine yönelik kılavuz görevi de görüyor. Zeka küpü, dişli çevirmece, mıknatıslı oyuncaklar, mesleki malzeme setleri, temel seviye enstrümanlar, el becerisini geliştiren ahşap setler ve daha nicesi ile bebekler ve çocuklar, zihinsel süreçleri çok daha sağlıklı biçimde ilerletiyor.

Hem Eğlenceli Hem de Öğretici

Sanat, spor, el becerisi, zihinsel gelişim, zekâ ve daha pek çok alanı kapsayan oyuncak setleri, çocuklar için muazzam bir vakit geçirme aktivitesi sunuyor. Eğitici piyano ve gitar ürünleri ile çocuklar, küçük yaşta enstrüman çalma becerisi ediniyor. Yapboz setleri, çocukların dikkat eksikliğini gideriyor; görsel hafızanın daha iyi çalışmasını sağlıyor. Ayrıca, problem çözme yeteneğini de artırıyor ve bir şeyleri yapabilme neticesinde özgüven duygusunu geliştiriyor. Çocuklar, eğitici oyuncaklar sayesinde yeni bilgiler öğreniyor ve zamanla bunları günlük hayata adapte ederek idrak kabiliyetlerini, öğrenme kapasitelerini artırıyor.

Ahşap Türkçe alfabe yapbozlar, ahşap mıknatıslı rakamlar, geometri ve matematik yapbozları, doğa temalı puzzle’lar ve daha nicesi, farklı yaş grubundan çocukları bekliyor. Eğlenerek öğrenmeyi mümkün kılan eğitici oyun seti çeşitleri ile çocuklar, gün boyu sıkılmadan yeni yetenekler ve bilgiler ediniyor. Doktor malzeme seti, marangozluk oyun seti, yaratıcı dokuma tezgâhı gibi mesleki oyuncaklar, el becerisi geliştirmekle birlikte kolay düşünme ve analiz yeteneği de katıyor. Kaliteli ve sağlığa zararlı olmayan ahşap oyuncaklar, ebeveynlerin en fazla tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Eğitici ahşap oyuncak fiyatları, oyuncak türü ve marka gibi değişkenlere bağlı olarak farklılık gösteriyor.

Her Yaşa ve İlgi Alanına Yönelik Oyuncaklar

Yenidoğanlar, bebekler ve çocuklar için farklı yüzlerce eğitici oyuncak ürünü bulunuyor. Hayvan sesli bebek oyun minderleri ya da dönen renkli kuleler ile minikler, doğa seslerine ve renklere aşina oluyor. Ahşap destekli labirent koordinasyon oyunları, eşleştirme setleri, geometrik şekil blokları, matematik gelişim seti oyunları, renkli resimli ahşap meslek kartları, mıknatıslı yazı tahtası setleri, denge oyunları gibi ürünleri satın alırken ise hangi yaş aralığı için ideal olduğu bilgisine bakmak gerekiyor.

0-3 ay aralığındaki bebekler için çıngıraklar; 0-6 ay aralığındaki bebekler için ana kucağı üstü çıngıraklı oyuncaklar, aynalı ve renkli objeli oyun halıları, yatak üstü hayvan temalı, ışıklı ve müzikli oyuncaklar, oldukça fazla tercih ediliyor. 6 ila 12 aylık bebekler için ayıcık ve palyaço gibi figürlü özel çıngıraklar, ahşap sarmal labirentler; 12-18 ve 18-24 aylık bebeklere yönelik çevreyi, doğayı daha kapsamlı biçimde tanıtan zekâ oyunları da oldukça ilgi çekiyor. Algı yeteneğinin hayli hızlı biçimde artışa geçtiği 2 yaş ve üzeri çocukluk dönemleri için daha kapsamlı özellikleri olan ve detaylara ağırlık vermeyi sağlayan oyuncaklar rağbet görüyor.

Çocukların en sevdiği oyuncaklardan bir diğeri de eğitici tasarım robotu çeşitleri oluyor. Tasarım robotları, okul çağındaki çocuklar için son derece keyifli bir oyuncak olması ile dikkat çekiyor. Kodlama, zekâ, yaratıcılık ve el becerisi geliştiren eğitici robotlar, çocukların verdiği komutları algılayarak uyguluyor ve böylece çocuklar; bilim, teknoloji ve mühendislik gibi alanlardaki bilgileri uygulamalı olarak öğreniyor. Gelişim aşamaları göz önünde bulundurularak üretilen eğitici ve eğlenceli oyuncaklar sayesinde bebekler ve çocuklar, hayata bir adım önde başlıyor.