"

Telefon

" araması için 1204021 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Telefon

1800’lü yılların sonundan itibaren en önemli iletişim araçlarından biri olmaya başlayan telefon, teknolojiye ayak uydurmakla kalmayıp, özellikle son yıllarda teknolojinin gelişim kaydetmesinde büyük pay sahibi oluyor. Yaygın şekilde kullanılan cep telefonu modelleri sayesinde dünyanın önde gelen donanım ve yazılım markaları, teknolojik atılımlar yaparak kullanıcılarını, konforlu biçimde kullanabilecekleri işlevsel ürünlerle buluşturuyor. İş yerlerinde ve evlerde aktif olarak kullanılan telsiz masaüstü telefonları da teknolojik yeniliklerden paylarına düşeni alıyor. Ekranlı IP telefonlar, PoE destekli çözümler, kullanıcıların iletişim noktasındaki gereksinimlerini karşılamayı başarıyor.

Teknik Özellikleriyle Âdeta Birer Bilgisayara Dönüşen Cep Telefonları

1990’lı yıllarda Türkiye’de de kullanılmaya başlanan 2G destekli cep telefonu çeşitleri, kısa mesaj gönderip almak ve telefon görüşmeleri yapmak dışında WAP ve sonrasındaysa GPRS üzerinden İnternete bağlanabilmeyi de mümkün kılıyor. Teknoloji tutkunlarının ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran üreticiler, zaman içerisinde telefon modelleri geliştirirken devrimsel yenilikler yapmaya başlıyor. Multimedya çalıştırma özellikleri, hem fotoğraf hem de video çekebilen kameralar ve kullanıcıların keyifli zaman geçirebilmelerini sağlayan oyunlarla telefonları zenginleştiriyor.

2000’li yılların başlarına kadar devam eden gelişim süreci, cep telefonu markaları arasında olmasa da teknoloji dünyasında hatırı sayılır bir yere sahip Apple’ın 2007 yılında ilk iPhone’u üretmesiyle zirveye çıkıyor. Geniş dokunmatik ekranı, güçlü donanımları ve işlevsel yazılım imkânları, yüksek çözünürlüklü arka kamera, iPhone’un akıllı telefon çağını başlatmasını ve Apple’ın telefon markaları içerisinde yer almasını sağlıyor. Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren diğer büyük isimlerin de akıllı telefon ve telefon aksesuarları alanında attığı adımlar, bugün teknoloji tutkunlarının ceplerinde âdeta birer bilgisayar taşımalarına zemin teşkil ediyor.

Cep Telefonu Kampanyaları ile Hayalinizdeki Modeli Kolayca Edinin

Cep telefonu modelleri, sundukları teknik yeterliliklere göre giriş, orta, fiyat/performans ve amiral gemisi gibi sınıflara ayrılabiliyor. Temel iletişim olanaklarından yararlanmak, multimedya içerikleri takip etmek ve İnternette zaman geçirmek isteyenlerin beklentilerine yanıt veren giriş segmentindeki telefon fiyatları, genellikle erişilebilir aralıklarda seyrediyor. Bütçesini çok zorlamak istemeyen, ancak daha yüksek performanslı bir telefon almayı hedefleyenler ise tercihlerini orta ve fiyat/performans segmentindeki modellerden yana kullanabiliyor. Kutu içerisinden telefon kılıfları da çıkabilen kimi modeller, kullanıcıları ekstra masraftan kurtarıyor. Bu segmentte yer alan akıllı telefon fiyatları, ürünün kamera özellikleri başta olmak üzere donanım becerilerine göre farklılık arz ediyor. Cep telefonu üreticilerinin teknoloji anlamında ulaştıkları son noktayı temsil eden amiral gemisi sınıfı cep telefonu fiyatları ise diğer segmentlerden daha yukarıda kalıyor. Kullanıcıların daha uygun fiyatlarla alışveriş yapmalarına imkân tanıyan cep telefonu kampanyaları, bu noktada devreye giriyor ve gerek indirim gerekse kulaklık, taşınabilir şarj aleti gibi telefon aksesuarları ücretsiz şekilde sunuluyor.

Telefon Kapları ve Kılıfları ile Telefonlarınızı Güvenle Kullanın

Zarif bir tasarıma kavuşabilmesi için hassas malzemeler kullanılarak üretilen cep telefonlarının çerçeve ve arka kapakları; çarpma, düşme ve benzeri durumlarda hasar alabiliyor. Telefonlarını güvenle kullanmak isteyenler, sahip oldukları modelle uyumlu kılıf ve telefon kapları alarak cihazlarını muhtemel kazalara karşı koruyabiliyor. Üretilen kılıf ve kaplar, cep telefonlarına ekstra işlevler de kazandırabiliyor. Ön yüzü özel formda olan kapaklı kılıflar, gelen bildirimlerin ve saat, tarih gibi detayların kılıf açılmadan da görüntülenebilmesini mümkün kılıyor. Kimi kılıflar ise telefonuyla su altı çekimler yapmak isteyenlerin gereksinimlerine yanıt veriyor. Kullandığı cep telefonunun bakımını servise göndermeden kendi yapmayı planlayan teknoloji tutkunları, alışveriş listelerine ihtiyaçları olan cep telefonu yedek parçaları ekleyerek telefonlarını ilk günkü formuna kavuşturabiliyor.

Akıllı cep telefonlarının sunduğu imkânlardan yararlanmayı amaçlıyorsanız elektronik kategorisi üzerinden cep telefonlarını, kılıflarını ve aksesuarlarını inceleyebilir; gereksinimlerinize uygun modeli Trendyol’un avantajlı fiyatları ile satın alabilirsiniz.